Zprávy z hlavy

Sice jsem se vrátila k televizní moderaci na Televizi Seznam, které jako jediná v ČR funguje na principu svobody slova a vysoké profesionality. Každopádně necítím se být “jen moderátorka”, pořád je ve mně kouč a touha být prospěšná druhým. Proto jsme byli moc rádi, když přišla od České spořitelny nabídka natočit pořad o tom, jak finance ovlivňují kvalitu vztahů a kolik trápení si můžeme ušetřit, když jsme finančně upřímní a svobodní. Vidíte, zase ta svoboda, proto si jí tak cením a pro vás jsem napsala a natočili jsme Zprávy z hlavy.

podpis

 

 

 

Zprávy z hlavy na SeznamZprávy

Finanční nevěra v Česku. Podívejte se, jak jsou na tom české páry.

Finanční nevěra je jedním z hlavních důvodů rozchodu. Jak se české páry finančně podvádí? Lze finanční nevěře předejít? Odpoví Zprávy z hlavy.

 


Jak vyjít s penězi do výplaty: Chce to kontrolu a přehled, radí expertka.

Stává se vám, že před výplatou nevyjdete s penězi? Musíte si půjčit, abyste pokryli běžné životní náklady? Měli byste se mít na pozoru. Proč? Můžete skončit ve finanční pasti. Řešení a užitečné rady pro osobní finance přinášejí Zprávy z hlavy.

 


Když finanční mýty kazí vztah. Nastolte rovnoprávnost a zpřehledněte výdaje.

Peníze kazí charakter. Muž musí vydělávat víc než žena. Kdo přináší domů peníze, ten je nezávislý a rozhoduje. I to jsou finanční mýty, které se dědí z generace na generaci a mají vliv na kvalitu vztahu. Jak se s chybnými návyky vypořádat a nastolit pohodu ve všech směrech, radí třetí díl Zpráv z hlavy o osobních financích.

 


Zvlášť, nebo dohromady? Podívejte se, jak si Češi rozdělují účty.

České páry většinou dávají přednost společným účtům. V Česku má účet dohromady asi sedmdesát procent rodin, ale v polovině z nich si partneři tajně stranou „ulívají“ jen pro svou potřebu.

 


Jak na finanční limity? Na radosti si vyčleňte třetinu platu, radí expertka

Bez radostí to v životě nejde. Jenže každá radost něco stojí a v okamžiku, kdy za ně utrácíme bez rozmyslu, nastávají problémy. Nevycházíme s výplatou a dostáváme se do stresu. Přitom stačí dobře plánovat, jak prozradí seriál Televize Seznam o osobních financích Zprávy z hlavy.

 


Finanční tajemství je u českých párů běžné, skrývají se i předražené půjčky

Češi o výdělcích neradi mluví. Téměř čtvrtinu populace ale zajímá, kolik vydělávají druzí. Proč neradi přiznáváme výši příjmů? Víme, kolik vydělá náš partner? Informace o finančních tajemstvích, do nichž spadají i nevýhodné půjčky, přináší další díl seriálu Zprávy z hlavy.

 


Udělejte si revizi v platbách. Můžete objevit i tisíce, které poslouží jako rezerva

Každý třetí Čech má podle průzkumů problém vyjít s penězi, které vydělá. Polovina domácností jede měsíčně nadoraz. Přitom funguje jednoduché pravidlo – vše, na co zaměříme svou pozornost, dostáváme pod kontrolu, tedy i finance.

 


Jak na finanční „co by, kdyby“? Desetinu platu musíte chytře zúročit

Pozitivní myšlení a bytí v přítomném okamžiku jsou moderní, zdraví prospěšné přístupy ve všech ohledech. Až na finance. Když přijdete o práci, ocitnete se v pracovní neschopnosti, nebo půjdete předčasně do důchodu, rezervy se hodí.

 


Reference