1. výzva

Měsíční výzva č. 1! Sbírej body za kroky!

Pokud řešíš váhu, pošli mi na mail petra@krajcinovic.cz, vyplněnou tabulka pro měření a vyplněný dotazník . Napiš mi svůj cíl, pomůcku k jeho určení najdeš níže.

Nafoť do aplikace nebo telefon počet kroků za měsíc. Za každých 1000 kroků získáváš bod. Body si můžeš směnit ve třetí výzvě za libovolnou cenu. Víc se dozvíš, až budeš mít na kontě 500 bodů!

Předsevzetí vs cíle

S novým rokem vždycky vzniká nespočet předsevzetí, která si dává téměř každý druhý Čech. Z toho 34 % přiznává, že nevydrží déle, než pár dní. Proč?  Protože předsevzetí jsou spojená se zákazy a mozek je vyhodnotí jako přikázání. Nejspíš některá znáte, třeba: „Přestanu kouřit. Nebudu utrácet.“ Co šlape mnohem efektivněji je nastavení cílů. Zkuste si namyslet jeden takový, který vám do života přinese spokojenost.

První měsíc: pracujte s tabulkou viz. výše, vyberte si oblast, kterou chcete zlepšit a obodujte svůj současný stav na stupnici od 1-10.  Jaké vám vyšlo číslo? Kam byste se chtěl/a posunout?Jak postupovat, abyste byli úspěšní?

  1. Akce č.1 je vytýčení VELKÉHO cíle. Nejprve si stanovte dlouhodobý cíl, například „za rok bude můj měsíční příjem tolik a tolik“.
  2. Akce č. 2 jsou kroky. K cíli vede cesta po menších krocích, vypište si je. Například „potřebuji zvýšit kvalifikaci v oboru, vzdělám se v tom a v tom.
  3. Akce č. 3 pozitivní přístup a formulace cílů jsou základ. Doporučuji proto začít už u změny slovníku. Například tím, že vyměníte nesmím za můžu.
  4. Akce č 4 zaznamenávejte každý krok. Stačí blok a tužka a jednoduše budete mít přehled o tom, jaké pokroky děláte. Také si je lépe zvědomíte a uložíte do paměti.
  5. Akce č 5 odhodlání vytrvat. Abyste na cestě k cíli vydrželi, je potřeba mít pevnou vůli. Sama dobře vím, že to bývá to nejtěžší. A co tedy používám k udržení pozornosti, pevné vůli a uskutečnění cílů já? Podívejte se do Deníku FIT a FRESH.

Reference