1. výzva

Měření vs vážení

Zásadní informace je, že pokud cvičíš intenzivněji, tzn. 3-5x týdně, stane se, že se váha nehýbe směrem dolů. Tuk má menší hustotu než sval. To znamená, že 1 kg tuku zabere v těle více místa než kilogram svalů. Váha tedy zůstane, nebo se zvýší, ale tvé tělo se zmenšuje.
Je tedy normální, že po cca 14 dnech nebo i měsíci zjistíš, že vážíš úplně stejně nebo jsi dokonce přibrala. Právě v tuto chvíli přijde bezmoc a motivace je fuč! Teď je ta chvíle, kdy to polovina žen vzdá, přitom by stačilo jen pokračovat…

Kdybys místo váhy použila metr nebo si nechala změřit podíl tuku, vody a svalů, zjistila bys, že tvé snažení není zbytečné a hubnutí přeci jenom nastalo. Jen váha ukazuje stejné číslo, ale ty jsi přitom zhubla tuk, vybudovala svaly a zmenšila tělesné míry.
Pokud vydržíš, samozřejmě klesne i váha. Chce to ale vydržet a nelézt po pár dnech na váhu a bědovat, že se čísla posouvají směrem dolů pomalu a ty nehubneš podle svých představ. Představy a očekávání se diametrálně liší od toho, jak organismus spolupracuje. Nervování se, tlak a stres ti hubnout nepomohou, takže klid, krejčovský metr do ruky a měř se.

Netlač řeku, teče sama.

Měsíční výzva 1!

Pošli mi na mail petra@krajcinovic.cz, psl, fotky před a po +vyplněnou tabulka pro měření a vyplněný dotazník . Nafoť do aplikace počet kroků, nejméně 30 000 kroků týdně, za měsíc 120 000 kroků celkem a přidej do mailu k tabulce a dotazníku.

Po splnění ti otevřu další výzvu. Jedině tak se posuneš k dál a otevře se ti následující výzva. Odměna je 10 % sleva na FIT a FRESH camp nebo jeden z Deníků FIT a FRESH.

Týdenní osobní motivační úkoly. Pracovní kartičky přidávám do skupiny na fcb 👉 https://www.facebook.com/groups/2685205344948665

  1. Týden: obodujte svůj současný stav na stupnici od 1-10. Myšleno fyzickou a psychickou kondici a mentální výkonnost. Jaké vám vyšlo číslo? Kam byste se chtěl/a posunout?
  2. Týden: apište pět věcí z vaší životní cesty, které byste poradila vašemu mladšímu já. Jsou to ty, jenž vám změnily život k lepšímu. Používejte je dál, prosím!
  3. Týden: Sepište si krátký plán o tom, kde se vidíte za rok. K němu připište krátkodobé cíle, třeba čtvrtletní nebo dvanáct měsíčních, je to zcela na vás.
  4. Týden: Jakou oblast života potřebujete primárně – přednostně vyřešit. Vyberte takovou, která silně ovlivňuje i ty další důležité oblasti. Např. Musím shodit 10 kg, fyzická váha – ovlivňuje moje zdraví, mobilitu, energii, finanční stánku, partnerské soužití.  K tomuto úkolu máte vynikajícího pomocníka v sekci Hlava zde: 👉 https://www.bykrajcinovic.cz/fit-a-fresh-rok-s-petrou/1-mesic/1-mesic-hlava/ Jmenuje se Kruh pro zdraví a můžete si jej vytisknout a pracovat s ním celý týden. Pokud si nebudete vědět rady, napište mi, pomohu.
Reference